Redakční systém Wordpress

Webové stránky s nejoblíbenějším systémem pro tvorbu a editaci obsahu

Co je redakční systém Wordpress?

Wordpress je software, který slouží k tvorbě a následné správě obsahu webových stránek v administraci webu. Samotný tento software je dostupný ke stažení zcela zdarma na internetu. Placené mohou být šablony nebo pluginy, které rozšiřují jeho funkce. Tento Software si můžete sami libovolně upravovat a dále používat. Wordpress je celosvětově nejoblíbenější systém pro webové stránky. Dle veřejných statistik používá 35% webů.

Výhody redakčního systému Wordpress

Jak vyřešit vzhled webové stránky?

Vzhled webové stránky můžete snadno a rychle vyřešit nainstalováním již hotové šablony. K dispozici je tisíce krásných šablon. Šablony jsou dostupné zdarma nebo i placené. Ty placené šablony jsou poměrně laciné ve srovnání s cenami prací webdesignéra a kodéra/programátora.

Nainstalování již hotové šablony však přinese nový problém. Tato šablona pravděpodobně nebude svým vzhledem, funkcemi a upořádáním prvků správně fungovat právě pro Vaše podnikání.

Nedostatky je možné vyřešit úpravou šablony. Úpravy již hotové šablony však přináší další náklady v podobě prací programátora. Složitější úpravy šablon jsou poměrně nákladné z důvodu nutného nastudování toho jakým způsobem je šablona řešená.

Při výběru již hotové šablony Vás pravděpodobně čeká zátěž v podobě ztraceného času při výběru vhodné šablony, zkoumání funkcí této šablony, komunikace s programátorem, dále cena prací programátora. To je dohromady vysoká cena i v případě že vybraná šablona byla dostupná zcela zadarmo.

Existuje však inteligentnější postup jak vyřešit vzhled a funkce webu na míru. Nechat si vytvořit šablonu na míru.

Jakým způsobem tvořím webové stránky na Wordpressu?