Webové stránky na WordPressu

Redakční systém Wordpress slouží pro tvorbu a správu obsahu webových stránek. Velkou oblibu si Wordpress získal především díky snadné dostupnosti a velké nabídce šablon, pluginů a uživatelsky přívětivých editorů pro správu obsahu. Je vhodný jak pro malé prezenční weby s nabídkou produktů nebo služeb, tak i více členité weby s pokročilými funkcemi a magazíny, také pro prodejní weby a e-shopy.

Stručné informace o redakčním systému Wordpress

Co je redakční systém Wordpress?

Redakční systém WordPress je webová platforma, která slouží k tvorbě a správě webových stránek a blogů. WordPress je open-source a je vyvíjen celosvětovou komunitou vývojářů.

WordPress umožňuje uživatelům jednoduše vytvářet a publikovat nové příspěvky, spravovat obsah stránek, upravovat design a funkce svých webů a mnoho dalšího. WordPress je populární především pro svou flexibilitu a jednoduchost použití.

Webové stránky vytvořené pomocí WordPressu mohou být velmi různorodé - od jednoduchých blogů a osobních stránek až po velké firemní weby a elektronické obchody. Díky velkému množství dostupných pluginů a šablon mohou uživatelé WordPressu snadno přizpůsobit své stránky podle svých potřeb a požadavků.

V současné době se WordPress řadí mezi nejpopulárnější redakční systémy na světě a používá ho mnoho lidí a společností všech velikostí a odvětví.

Výhody a nevýhody

Chci mít web na Wordpressu, co k tomu potřebuji?

Pro fungování webové stránky na Wordpressu potřebujete doménu a webhosting. Doménu společně s webhostinginem objednáte u některého z poskytovatelů webhostingu. Pro instalaci Wordpressu potřebujete přístup na FTP a do databáze. Obojí by jste měli nalézt v administraci webhostingu. Aktuální verze Wordpressu je oficiální stránce české verze Wordpressu.

Související stránky a články: O doménách

Jaký webhosting objednat pro web na Wordpressu?

Pro běžné weby s prezentací služby nebo produktu je plně dostačující základní multihosting v ceně do 50 Kč/měsíc. U náročnějších webů jako jsou např. eshopy už nemusí být multihosting vhodný webhosting, v takovém případě bude výběr webhostingu velmi individuální s ohledem na celkovou očekávanou zátěž webu.

Zvládnu si web na Wordpressu vytvořit svépomocí bez znalostí tvorby webu?

Zde záleží na tom jaké máte požadavky na vzhled a funkce webu. Jednoduchý web, který má sloužit jako osobní vizitka, publikace článků, představení služby nebo produktu lze vytvořit výběrem vhodné šablony. S trochou snahy, studia šablony a investice několika hodin svého času můžete vytvořit celkem hezký web i sami. Web, který má být profesionální a obstát mezi konkurencí vyžaduje však znalosti s celé řady profesí. Mezi tyto profese patří zejména grafik, kóder, programátor a copywritter se znalostí SEO.

Související stránky a články: Co si na webu zkontrolovat?

Jak mohu přidávat a upravovat obsah webové stránky na Wordpressu?

Wordpress má pro editaci obsahu webu výchozí editor Gutenberg. Tento editor umožňuje členit obsah do bloků umístěných ve sloupích. Gutenberg je dostačující pro jednodušší typ obsahu, jako jsou texty a obrázky. Pro práci se složitějším obsahem bude nutné se poohlédnout po jiných editorech. Oblíbené jsou zejména tzv. pagebuildery, např. Elementor nebo Divi. Jsou to editory s pokročilými funkcemi pro tvorbu a členění obsahu. Tyto pagebuildery lze použít ne jenom na editaci obsahové části webu, ale lze s nimi vytvořit kompletně celý web včetně hlavičky, navigace a patičky webu.

Editujte obsah webu snadno s pagebuilderem Elementor